• 3D-Panel.eu
  • Kontaktujte nás
    + 420 731 045 242
    Po-Pá: 9:00 -17:00
  • Můj profil
  • je prázdný
    za 0.00 Kč
 Novinky
Spuštění našeho nového portálu.

Připravili jsme pro Vás novou verzi internetového obchodu. Najdete zde inspirace jak zvýraznit zdi v interiéru. Nástěnné panely jsou seřazeny přehledně podle materiálů.


Další novinky

Nově v Našem e-shopu najdete betonové panely s unikátním přírodním motivem. Zobrazit více...

 Newsletter

Montáž

Montáž zvládne šikovný zedník, ale i domácí kutil.

Sádrové panely

Pečlivě změřte stěnu a ujištěte se že stěna má potřebnou nosnost . Sádrové panely jsou lehké , zeď musí být ale stabilní . Doporučená teplota okolního prostředí by měla být 5-25 stupňů. Rozměříme stěnu a skontrolujeme , zda máme dost materiálu. Panely lze řezat ruční pilou . Do panelů můžeme navrtat také otvory na elektrické zásuvky nebo televizní kabely. Stěna před samotným lepením musí být suchá , zbavená nečistot , prachu nebo maziv . Stěnu a také zadní stranu panelů je potřeba zapenetrovat penetrační nátěry najdete v sekci Příslušenství. ​Pokud nemontujeme panely od podlahy, instalujeme nejdříve základní lištu , kterou připravíme rovinu. Nejlepším způsobem je montáž na montážní lepidlo - najdete v sekci Příslušenství. Jedna tuba lepidla stačí na 4-5 ks. panelů 60x60cm. Pro distanční mezery použijeme kartonové kartičky (např. z obalu panelů) 2-4mm . Pozor první, dolní řadu panelů necháme zatvrdnout. Distanční kartičky po zatvrdnutí lepidla vytahujeme opatrně, tak abychom nepoškodili panely- nejlépe váhavým pohybem. Pokud se náhodou poškodí roh nebo hrana panelu vše jednoduše doplníme sádrovým tmelem. Mezery mezi panely vyplníme sádrovou stěrkou, která vytvoří hladký přechod mezi jednotlivými panely. Po zatvrdnutí stěrky brousíme jemně brusným papírem - zrnitost 240 - a vytvoříme ideální přechod mezi panely. Nakonec před samotnou malbou, použijeme základní penetraci a máme hotovo.

Druhou metodou je montáž na sádrové lepidlo - viz Příslušenství

Postup podobný jako při montáži na montážní lepidlo z tuby , akorát k lepení použijeme namíchané sádrové lepidlo , které nanášíme hřebenem na zadní stranu panelů.

       

Betonové panely

Betonové panely také montujeme na montážní lepidlo . Doporučené lepidlo najdeme v sekci Příslušenství.  Při tomto materiálu musíme brát v úvahu , že beton je o hodně ťěžší než sádrové prvky. Lze lepit na sádrokartonové , dřevěné, cihlové, porobetonové nebo betonové stěny. Nedoporučujeme montovat na sádrové omítky. Pokud chceme dodatečne spevnit stěnu můžeme dodatečně na zeď navrtat OSB desky a teprve na ně pak betonové panely lepit. U betonových panelů nevyplňujeme spáru protože by jsme zničili strukturu panelu.Betonové panely se také nemalují ale po cca 14 dnech od montáže mužeme povrch zajistiť impregnačním nátěrem.

Pokud řešíme větší plochu nebo plánujeme beton osadit na fasádu můžeme montovat na montážní rošt.

Při fasádach menších rozměrů nebo také pro montáž v interiéru je možné použít jednoduší verzi.

Čalouněné a dřevěné panely

Tento typ panelů jednoduše lepíme na montážní lepidlo 

 Externí modul - GSC
 
Tato stránka používá soubory cookies, které nám pomáhají poskytovat služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookies. Více informací naleznete zde.